Як використовувати медичні рукавички під час забору крові у великої кількості пацієнтів? Чи справді, наприклад, на 20 пацієнтів потрібно 20 пар рукавичок? Як це реалізувати в умовах обмежених ресурсів?
Так, на забір крові у 20 пацієнтів потрібно 20 пар одноразових оглядових / нестерильних медичних рукавичок. Під час забору є ризик контакту з кров’ю, тому медична сестра має змінювати рукавички після кожного пацієнта. Їх не можна мити, дезінфікувати на руках чи використовувати повторно. ВООЗ прямо вказує: одна пара рукавичок — на одного пацієнта або одну процедуру. CDC також вимагає змінювати рукавички між пацієнтами.
Послідовність дій медичного працівника під час забору крові в лабораторії визначає пункт 3 розділу ІІІ додатку 1 «Правила і практики гігієни рук» до Інструкції з впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я та установах / закладах надання соціальних послуг / соціального захисту населення, затвердженої наказом МОЗ від 03.08.2021 № 161...